Tytuł filmu

Dawid Ogrodnik wystąpił z orkiestrą kameralną

Ocena

10

Oglądalność

3851

Czas w s.

m s

Wpis sponsorowany

Nie ma wpisu sponsora

Dodajcie wasze zdanie o Dawid Ogrodnik wystąpił z orkiestrą kameralną.

Maks doradca zobaczcie też: co inni teraz piszą

  Wasze zdanie:
 • polski orlando bloom:) : od Wampire851
 • W Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu wystąpiła orkiestra kameralna InterCamerata pod batutą Jana Jakuba Bokuna. Koncert był wyjątkowy, ponieważ do zespołu dołączył aktor Dawid Ogrodnik, który zagrał na klarnecie.

  Dawid Ogrodnik to aktor filmowy i teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Dawid pochodzi z Wągrowca i mimo młodego wieku zdobył już sporo nagród.

  W 2012 roku otrzymał wyróżnienie podczas 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w kategorii drugoplanowa rola męska za kreację w obrazie Leszka Dawida "Jesteś Bogiem"

  W tym roku zdobył już dwie ważne nagrody. W styczniu „Paszport Polityki" w kategorii „Film" a w marcu prestiżową nagrodę filmową Orła 2014 w kategorii „Najlepsza rola męska" za kreację niepełnosprawnego Mateusza w filmie Macieja Pieprzycy „Chce się żyć".

  W rywalizacji o najważniejszą nagrodę filmową w Polsce Dawid pokonał Janusz Gajosa nominowanego za rolę w filmie „Układ zamknięty" oraz Roberta Więckiewicza, odtwórcę głównej roli w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei".

  Wybitny polski operator filmowy Sławomir Idziak powiedział o zagranej przez Dawida Ogrodnika roli Mateusza w filmie „Chce się żyć", że „Gdyby taką rolę zagrał w Stanach, to Oscar byłby stuprocentowy".

  Dawid to nie tylko aktor o czym mogli przekonać się mieszkańcy rodzinnego Wągrowca. To właśnie tam Dawid wraz z orkiestrą InterCamerata zagrał na klarnecie.

  Dawid i jego gra na klarnecie zaskoczyła wszystkich, widzowie w podziękowaniu za tak wspaniały występ nagrodzili aktora gromkimi brawami i wiązanką kwiatów. : od Portal WRC

 • Zobaczcie też, polecamy wam: (http://stella.com.pl/category/produkty-z-mikrofibry/).